Történelmi lépés: a NASA kinevezte első klímatanácsadóját
Gavin Schmidt lett az első olyan ember a NASA-nál, aki jelentős mértékben segíthet elérni az Egyesült Államok klímaváltozással kapcsolatos terveit.
Gavin Schmidt lett az első olyan ember a NASA-nál, aki jelentős mértékben segíthet elérni az Egyesült Államok klímaváltozással kapcsolatos terveit.
A francia kormány ellen pert indító nemzetközi szervezeteknek jelképes 1 eurós jutalmat ítélt oda a párizsi bíróság, és egyúttal megrótta a francia kormányt, hogy nem csökkentették a vállaltaknak megfelelően a kibocsátást.
Bár korábbi klímamodellekre rácáfoltak most tudósok, az eredmények egyeznek abban, hogy az emberi tevékenység és a kibocsátás csak tovább rontja az amúgy is egyre melegedő éghajlatot.
Már több ezermilliárdos kárt okoznak a klímaváltozás miatt gyakrabban és súlyosabban pusztító extrém időjárási jelenségek.
Az elmúlt három évtized során 3,5 centimétert emelkedett a tengerszint az olvadó jég miatt.
Alulértékeljük a kölest, holott kevesebb vízre van szükség a termesztéséhez, ellenállóbb a szárazsággal szemben, és a tápanyagtartalma szempontjából is kiemelkedő – figyelmeztetnek tudósok.
Elon Musk egy régóta megoldatlan problémára találna hatékony megoldást: arra, hogyan lehet kivonni a légkörbe juttatott szén-dioxidot. A feltaláló erre nem kevés pénzt áldozna.
2050-re akár 30 százalékkal is visszaeshet a világ élelmiszer-termelése az áradások és aszályok miatt.
Növeli a Föld felmelegedését előidéző károsanyag-kibocsátást, ha nagy földterületeket vonnak be a mezőgazdaságba – figyelmeztettek kutatók, akik szerint meg kell találni az egyensúlyt a világ élelmezése és a bolygó megmentése között.
Egy új javaslat szerint a svájci cégeknek 2021-től a klímavédelmet is figyelembe kellene venniük a pénzügyi beszámolójuknál.
Reménykeltő kutatás látott napvilágot, amely szerint néhány évtized alatt stabilizálódna a hőmérséklet, ha elérnénk a nettó zéró kibocsátást.
A különleges delfinfajta populációja folyamatosan csökken.
Lesújtó adatokat tett közzé az Európai Unió Copernicus klímaváltozási szolgálata.
Egy osztrák kutatók vezetésével végzett vizsgálat szerint a Földközi-tenger keleti részén élő fajok nem tudják tartani a lépést a víz erőteljes felmelegedésével: Izrael partjainál bizonyos vízmélységben a honos fajok mintegy 95 százaléka már eltűnt. Ugyanakkor nagy számban jelentek meg a területen trópusi élőlények.
Az északi sarkkörön vagy az Antarktiszon is látványosan olvadt a jégtakaró.
Andrew Dessler, a Lawrence Livermore Nemzeti Laboratórium kutatója szerint ha sikerül gyorsan nullára csökkenteni a szén-dioxid-kibocsátást, a 2 Celsius-fokos globális felmelegedést évszázadokra kitolhatjuk.
A gleccsereket óriási lepedőkkel takarják le, hogy lelassítsák olvadásukat.
A felmelegedés miatt mind több hasonló leletre bukkannak a tudósok.
A tíz legpusztítóbb időjárási katasztrófa világszerte több mint 150 milliárd dollár veszteséget okozott.
A különösen karácsonykor kedvelt magyal például kiszorít más, őshonos fajokat.